Nyuszinap a Micimackó csoportban

2013.03.20.
 | 
Koburger Emese

Kedves Szülők!

 

2013. március 27-én tartjuk csoportunkban a Nyuszi- napot! Délelőtt az óvoda bábköre kedveskedik egy kis előadással a gyerekeknek. Délután 1/4 4-től Húsvéti munkadélutánt szervezünk a szülőkkel közösen, amire mindenkit sok szeretettel várunk. A munkadélután alatt egy kis csibét fogunk készíteni. Ehhez érkeztek már tojástartók, amiket nagyon köszönünk! Szeretnénk kérni a csibéhez kifújt, vagy főtt tojást!

A karácsonyi munkadélutánhoz hasonlóan húsvéti csemegét is szeretnénk készíteni. Ehhez kérnénk az Önök segítségét! Terveink szerint csokitojást készítenénk. Ehhez az alábbi alapanyagokra lenne szükségünk:

1 adaghoz szükséges mennyiség:

 • 25 dkg darált keksz
 • 25 dkg zabpehyel
 • 2 narancs
 • 10 dkg mazsola
 • 15 dkg kókuszreszelék
 • 10 dkg vaj
 • 1 vaníliáscukor

  1 adagból kb. 35-40 kis tojást lehet elkészíteni. Terveink szerint 3 adagot készítenénk el (tehát a fent felsorolt alapanyagok háromszoros mennyiségére lesz szükségünk). Kérnénk a szülők segítségét, hogy beszéljék meg egymás között, ki mit tudna hozni a kis csoki tojások elkészítéséhez s milyen mennyiségben. Ezt kérnénk, legkésőbb 25-ig (hétfői napig) jelezzék Erika vagy Emese néninek, hogy az esetleges hiányzó dolgokat még idejében be tudjuk szerezni.

  Segítségüket előre is köszönjük!

  óvónénik

crossmenu