Mediáció szülőknek

2014.02.18.

Katonáné Szelényi Éva vagyok, óvodapedagógus és mediátor. Hosszú éveken át óvodavezetőként dolgoztam Kőbányán, amely során számomra fontos volt a gyermekekkel, a szülőkkel és a hozzátartozókkal való együttműködés, a folyamatos, jó kapcsolat ápolása. Nem véletlen, hogy nyugdíjazásom után mediátor-képzésen vettem részt, s hogy nyilvántartott, hivatalos mediátor vagyok. Megtiszteltetésnek érzem, ha valaki bizalommal fordul hozzám, megosztja problémáját, véleményemet kéri.

Alaposan ismerve az óvodáskorú gyermekek életkori sajátosságait, érzelmi szükségleteit, óvodai/családi mediátorként ajánlom fel szolgáltatásaimat azon szülők részére, akik úgy érzik, hogy gyermekükkel vagy a társukkal vagy egyéb családtagjaikkal kapcsolatban olyan problémájuk, konfliktusuk van, amit:

•   a gyermekük érdekét, jó közérzetét szem előtt tartva szeretnének megoldani,
  • —  a konfliktusban résztvevő személyek elégedettségével, békésen kívánnak megoldani,
  • —  még/már nem szeretnének az óvodapedagógussal vagy a pszichológussal megosztani.

Az óvodai/családi mediáció célja, hogy a szülők, hozzátartozók közötti konfliktus megoldása során a gyermekek érzéseit, szempontjait szem előtt tartva a felek a gyermeknek is leginkább megfelelő módon és eredménnyel, békésen rendezzék vitájukat. Eredményeként a gyermek biztonságban érzi magát, kiegyensúlyozottabbá válik.

Óvodai tapasztalatommal, családi mediációs ismereteim alapján hatékonyan tudok segíteni:

• —  párkapcsolati konfliktusokban,
  • —  gyermekekkel kapcsolatos, nevelési konfliktusokban,
  • —  családon belüli (testvér, nagyszülő, rokon) konfliktusokban,

amelyek mindegyike lenyomatot hagy a gyermekben.

Az óvodai mediáció térítésmentes, 1-2 alkalmas tanácsadási formában történik az óvodában a szülő/hozzám forduló kezdeményezésére, ahol

• —  segítek a szülőnek/hozzám fordulónak a konfliktus feltárásában.
  • —  segítem a szülőt/hozzám fordulót a megoldási lehetőségekkel.

Óvodai mediációs tanácsadásra jelentkezés:

minden hónap első keddjén 15.30-17.00 óráig a Gépmadár óvoda pszichológus szobájában vagy telefonon: 30/297-7321 számon.

Igény esetén lehetőség van a tanácsadás folytatására  mediációs eljárás formájában

- mindkét fél részére külön-külön,

- igény szerinti alkalommal,

- alkalmanként 1-2 óra időtartammal,

- a megállapodást írásba foglaló mediációs ülés kb. 6 óra időtartammal, mindkét fél    részvételével,

- térítéses szolgáltatásként.

A mediációs tanácsadás és a mediációs eljárás a mediátor titoktartásával történik.

Szükség esetén várom Önöket!

Katonáné Szelényi Éva