Tájékoztató

2020.03.14.

Az óvoda fenntartójától az alábbi információt kaptuk!

"Zárva tartanak a kőbányai bölcsődék; igazolt hiányzás az óvodai távollét!

A koronavírus-járvánnyal összefüggő kormányzati intézkedésekkel összhangban, a gyermekek és a családok egészségének védelme érdekében a Kőbányai Önkormányzat fenntartásában működő bölcsődék 2020. március 16-ától zárva tartanak.

Az óvodák vonatkozásában az Önkormányzatnak jelenleg nincs jogszabályi lehetősége az intézmények bezárására, az óvodák nyitva tartanak. Felhívjuk ugyanakkor a szülők figyelmét, hogy saját elhatározásukból a koronavírus terjedésével szembeni védekezés érdekében dönthetnek úgy, hogy nem viszik a gyermeküket óvodába. Kérjük, fokozott gondossággal mérlegeljenek minden egyedi kockázatot, és annak felmerülése esetén a gyermeküket ne vigyék óvodába! Ezekben az esetekben az óvoda a hiányzást igazolt távollétnek minősíti.

A fenti intézkedésekkel kapcsolatban kérjük minden szülő szíves megértését és együttműködését!"

óvodavezető